Tytuł: Motyl i skrzypce

Autor: Cambron Kristy

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Znak

Liczba stron: 384

Motyl i skrzypce

Siła jest kobietą – to w płci pięknej drzemie potężna moc, która uwolniona może przenosić góry. Impulsem do sięgnięcia po pokłady kobiecej siły może być uczucie miłości, co bardzo dobrze opisuje Kristy Cambron w powieści po tytułem „Motyl i skrzypce”. Jak wygląda miłość w trudnych czasach i warunkach obozu koncentracyjnego Auschwitz?

To nie jest zwykła opowieść o miłości

Kristy Cambron opowiada o utalentowanej skrzypaczce Adele von Bron, która żyła w Wiedniu i tam rozwijała swój talent. Jej ojciec, generał, był zwolennikiem reżimu, jaki narzuciła ludziom w 1938 roku III Rzesza. Ona sama za wszelką cenę chciała ratować zagrożonych Żydów ze swojego rodzinnego miasta. Niestety, los nie był dla niej łaskawy. Trafiła z rozkazu swego ojca do obozu Auschwitz-Birekanau. Jej dotychczasowy świat runął, muzyka odeszła w zapomnienie, a przerażająca rzeczywistość obozowa stała się jej codziennością.

Poszukiwanie portretu skrzypaczki

Historię Adele von Bron w książce „Motyl i skrzypce” poznasz z perspektywy czasu. Kilkadziesiąt lat później po wojennych wydarzeniach właścicielka galerii sztuki na Manhattanie w USA, Sera James, chce odnaleźć portret pewnej młodej skrzypaczki. Jej poszukiwania mają związek z tym, że w dzieciństwie spotkała tę kobietę. Niespodziewanie na drodze Sery James staje William Hanover, którego dziadek może pomóc w poszukiwaniach.

Jak potoczyły się losy niezwykłej kobiety o duszy artystki, która z inicjatywy własnego ojca znalazła się w obozie koncentracyjnym? Czy straciła wiarę w Boga i nadzieję na lepszy los? Czy zaznała miłości? Książka „Motyl i skrzypce” przyniesie Ci odpowiedzi na te pytania, a przy tym dostarczy  wielu wzruszeń.

/opis wydawcy/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.