Tytuł: Odnowa. Przemieniająca moc macierzyństwa

Autor: Carrie Gress

Rok wydania: 2021

Wydawnictwo: W drodze

Liczba stron: 144

Zamiast skupiać się na trudach bycia matką, Carrie Gress pokazuje, że macierzyństwo jest doskonałą okazją, by wyeliminować niedoskonałości swojego charakteru, nauczyć się panować nad emocjami, poprawić relacje z innymi i wzrastać w mądrości. Jest metamorfozą, która czyni z matek kobiety: mądre, promienne, cierpliwe, silne i wyrozumiałe. Pozwala dostrzec w codziennych zmaganiach sens i sposób Pana Boga na czynienie nas na Jego obraz i podobieństwo.

„Odnowa. Przemieniająca moc macierzyństwa” (tytuł oryginalny: „Ultimate makeover. The Transforming Power of Motherhood”) to kompendium przemiany kobiety w matkę. W dwunastu rozdziałach C. Gress dzieli się kilkoma wypróbowanymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach granicznych, jakich przecież jest sporo w życiu każdej mamy. Są wśród nich: stosowanie profilaktyki (zanim dojdzie się do kresu wytrzymałości), bycie dla siebie dobrą, niebanie się łez, szukanie czasu na modlitwę (w myśl „ora et labora”, niekoniecznie formalną, raczej życie w bliskiej relacji z Bogiem), inspirowanie się świętymi, znalezienie bratnich dusz – innych mam, ale także bezdzietnych przyjaciół, i w końcu – poleganie na Jezusie i Jego Mamie – inspiracji.

Książka przynosi nieszablonowe spojrzenie na macierzyństwo, które proponuje nową perspektywę, dającą w dzisiejszych czasach szansę nie tylko na to, aby przetrwać, lecz także rozkwitać. To zaproszenie do odkrywania cudu i daru macierzyństwa przez pryzmat cnót. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się inspirującym cytatem, a kończy pytaniami, które skłaniają do refleksji nad kobiecym geniuszem.

(Opis Wydawcy)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.