Tytuł: Położna z Auschwitz. Opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

Autor: Magdalena Knedler

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Mando

Liczba stron: 304

„Codziennie dziękuję Bogu, że mogłam być w Oświęcimiu”.
Stanisława Leszczyńska – położna z Auschwitz, która ocaliła tysiące dzieci…

Do Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach. Czy wie, jak nieludzko trudnego zadania się podejmuje? Bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Porody przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Wielokrotnie ryzykuje życie, przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Jednak matczyna miłość i ogromne serce nakazuje jej chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera młode matki, którym siłą odebrano niemowlęta i wysłano je do Rzeszy. Albo na śmierć…

W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską. Była Mamą. Nadzieją dla tych, którzy sami ją porzucili. Była dowodem najwyższej formy człowieczeństwa. “Położna z Auschwitz” to dramatyczna opowieść inspirowana bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej.Polska położna odebrała w Auschwitz ponad 3000 porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko, żadna kobieta. Heroiczna walka o najmniejsze i najbardziej bezbronne ofiary dramatycznej zbrodni.

Interesujesz się literaturą obozową? Sprawdź także inne pozycje, dostępne w naszej ofercie, między innymi: „Nasza pani z Ravensbruck”, „Anioł z Auschwitz” czy „Dymy nad Birkenau”!

(Opis Wydawcy)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.