Tytuł: Żywe paradoksy. Zasady katolickiego i/i

Autor: Robert Barron

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo: W drodze

Liczba stron: 360

Zbiór tekstów amerykańskiego bpa Roberta Barrona to świetna lektura dla osób, które chcą na poważnie traktować swoją wiarę. Barron pisze jasno, głęboko, przekonująco i zwięźle (co jest atutem!) o sprawach życia codziennego: o polityce, wyborach, lekturach, kontrowersjach społecznych. Pokazuje, że wiara jest czymś głęboko racjonalnym a jednocześnie czymś, co wymaga pójścia pod prąd. Oczytany w Ojcach Kościoła i klasykach duchowości dzieli się z nami pięknem i skarbem chrześcijaństwa. Swoim przykładem zachęca, by wybić się z duchowej bylejakości.
(recenzja Dobrych Lektur)

Katolicyzm jest i/i, nie albo/albo. Kościół katolicki podkreśla i tłumaczy paradoksalne sprzeczności: łaskę i naturę, wiarę i rozum, Pismo Święte i tradycję, ciało i duszę.
W tym duchu biskup Robert Barron wyjaśnia ten „dwubiegunowy ekstremizm”. W swoich esejach porusza zagadnienia grzechu i miłosierdzia, wiary i rozumu, wolności i dyscypliny, materii i ducha, cierpienia i radości. Przywołuje wybitnych teologów wszystkich wieków chrześcijaństwa, szeroko nawiązując do współczesności.
(opis wydawcy)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.